info@uovision-fotopasti.cz
+420 725 535 050


Jak si
vybrat fotopast? Více...
Nakup více kusů a získej slevu až 5%! Více... Naše výrobky mají
české menu! Více...
Poskytujeme
záruční i pozáruční servis! Více...
Doprava zdarma
pro všechny fotopasti! Více...

Možnosti doručení

GLS PPL

Možnosti platby

Dobírka Hotově Převodem MasterCard Visa
Bezplatní infolinka
+420 725 535 050

Jak si vybrat fotopast

Vážený zákazníku, předem děkujeme, že jste navštívil naše webové stránky a věříme, že Vás zaujme naše prezentace fotopastí a příslušenství pro ně.

Rádi vám poradíme se správným výběrem fotopasti. Pojďme tedy krok za krokem. Budeme si klást otázky k jakému účelu a nač toto zařízení vlastně budeme používat. Výsledkem by měl být správný výběr zařízení, které Vám skvěle bude sloužit k přesnému účelu, který potřebujete.

K jakému účelu toto zařízení potřebuji?

 1. Monitoring lidské škodné, ochrana majetku, focení zvěře?
  • Toto  je první a zásadní otázka proč vlastně  pořizuji fotopast a zde doporučujeme volit takto – fotopast na lidskou škodnou a fotopast na ochranu majetku musí mít neviditelný noční přísvit, aby při nočním focení byl přísvit lidskému oku neviditelný. Případný narušitel nemá šanci spatřit fotopast, protože nijak neblikne ani se nerozsvítí. Tím zabráníme její krádeži, či poškození.
  • Fotopasti na zvěřzde je možno použít fotopast s neviditelným přísvitem i přísvitem lidskému oku viditelným. Fotopasti se světlým (viditelným) přísvitem lépe vykreslují skvrny a barvy srsti zvěře. Proto se obvykle při focení zvěře používá fotopast s viditelným přísvitem. Ale toto není podmínkou. Každá fotopast s neviditelným přísvitem je také vhodná.
 2. Potřebuji fotopast s odesíláním MMS zpráv? Nebo stačí pouze nahrávat obrázky na SD kartu umístěnou v těle fotopasti?
  • Zde bych se osobně rozhodoval v tom, jestli skutečně potřebuji,  aby fotopast uměla odesílat  MMS zprávy na mobil po nafocení objektu. Proč se o tomto rozhodovat? Samozřejmě především kvůli nákladům. Každá odeslaná MMS je totiž zpoplatněná. Tzn. Každou MMS zprávu přijatou na můj mobil platím. V současnosti se cena jedné MMS pohybuje kolem 6 korun.
  • Pokud mám k fotopasti možnost přístupu volil bych raději fotopast bez odesílání MMS. Jednak ušetřím za MMS a také za pořízení  fotopasti. Cena takovéto fotopasti je obvykle nižší v řádu tisíců korun. Záznam zůstává uchován na SD kartě umístěné přímo ve fotopasti. Tento můžu přehrát přímo na displeji fotopasti, nebo v počítači.
  • Dnešní moderní modely umožňují zároveň odesílat fotografie na email. Pokud nám tedytoto vyhovuje volil bych fotopast s odesíláním do e-mailu.Nesporná výhoda je opět především v obrovské úspoře peněz. Za jednotlivé emaily nic neplatím. Stačí vložit do fotopasti kartu SIM s datovým tarifem  (dnes cca 200,- Kč měsíčně) a můžu přijímat libovolný počet zpráv. Toto je velmi vhodné pro ty z Vás kdo máte fotopast umístěnou mimo dosah běžného použití. Tj. například na chalupě ( desítky kilometrů od domova), v průmyslových objektech, kde potřebuji vidět ihned co se děje, nebo na místech těžko dostupných.
 3. K čemu je noční přísvit - potřebuji jej?
 4. Každá fotopast je vybavena světelným polem, sloužícím k přisvícení v nočních hodinách. Různé modely mají různou intenzitu tohoto přísvitu. Pokud potřebuji fotit na větší vzdálennost kolem 10-13m, voli bych fotopasti se silnýmneviditelným  přísvitem. Zde máte jistotu, že případného pachatele lépe na fotografii rozeznáte během nočního focení.
 5. K čemu mne slouží různý úhel záběrufotopastí?
  • Obecně platí , že každá fotopast má šíři úhlu záběru 50-60°. Ale pozor některé modely mají širší záběr a to až 100°. Zde bych volil pro běžné použití klasickou verzi, a verzi se širokým objektivem na místa kde jsme si jisti, že pachatel projde poblíž fotopasti, nebo kde nám jde především o denní záběry. Běžně platí, že čím širší úhel, tím je zachycený objekt na fotografii menší, než u modelů s užším záběrem.

Tak toto jsou asi nejdůležitější  kritéria pro výběr fotopasti. Závěrem bych zvážil také ekonomický aspekt nákupu. Každá fotopast  se pohybuje v různých cenových hladinách. Proto bych uvážil především, jestli potřebuji on-line odesílání foto. Zde mohu pošetřit  již při nákupu. Obecně platí , že fotopasti bez odesílání MMS mají nižší pořizovací cenu. Naproti tomu fotopasti, které odesílají zprávy Vám umožní být co nejrychleji v obraze. Alarmovat policii atd. Navíc moderní modely jsou vybavené možností odesílat fota na e-mail.  

Co neopomenout při výběru fotopasti

Závěrem Vás jen chceme ujistit , že všechny fotopasti jsou určené pro český trh a zajišťujeme na ně záruční a pozáruční servis. Rádi Vám pomůžeme i s nastavením fotopasti a naši technici jsou Vám k dispozici na bezplatné telefonní lince 800 140 144.

Věříme, že jsme Vám těmito krátkými radami pomohli a ulehčili Vám s případným výběrem správné fotopasti.

Tyto internetové stránky používají technologii cookies pro zajištění správné funkčnosti webu a zkvalitnění nabízených služeb. S vaším souhlasem, který nám udělíte kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout. Více informací o zpracování údajů a našich partnerech naleznete na této stránce.

Upravit nastavení